Elektrinis dviratis

elektraIš pirmo žvilgsnio šis dviratis niekuo nesiskiria nuo mums įprasto, tačiau skirtumų tikrai yra. Visų pirma, pamėginę pakelti šį dviratį, pajusime svorio skirtumą. Elektriniai dviračiai yra sunkesni ir gali sverti nuo 20 kg iki 34 kg. Paprastai galima rinktis 3 važiavimo rėžimus: važiuoti įjungus automatinius elektrinius variklius, kai pačiam nereikia minti pėdalų, kitas variantas yra įjungus pagalbinius varikliukus, kurie padeda sukti ratus, na o trečiasis rėžimas – minti pėdalus pačiam, be automatinių elektrinių variklių pagalbos. Reikėtų pastebėti tai, jog šiuose dviračiuose yra įdiegtas maksimalus 25km/h greitis. Taigi, pasirinkus pirmąjį variantą (automatinį važiavimą) ir pasiekus maksimalų greitį, šis rėžimas automatiškai išsijungs, todėl norint tęsti kelionę didesniu greičiu, teks tai daryti savo jėgomis. Beje, atstumas, kurį galite nuvykti nenaudojant fizinės jėgos t.y. neišsikrovus baterijai, priklauso nuo daugybės faktorių, todėl svyruoja nuo 25 km iki 50 km. Neretai, šie modernūs dviračiai turi amortizatorius, LED apšvietimą ar netgi ABS stabdžių sistemas.

Kodėl verta rinktis e-dviratį?

Pasirinkus kelionę šia priemone, galime būti tikri, kad mums nereikės laukti automobilių „kamščiuose“ ar grūstis pilnutėliuose troleibusuose. Taip pat, susidūrus su aukštu kalnu, mums nereikės patiems vargti sunkiai minant pėdalus, nes tai atliks pats dviratis. Pastebėtina ir tai, jog šia priemone gali naudotis ir žmonės, turintys sveikatos sutrikimų, mat šiam dviračiui nereikia daug fizinių pastangų. Kitas svarbus pliusas, kurio neturi paprastas dviratis yra tai, jog su šia priemone atvykti į universitetą, mokyklą ar darbą galima neišliejus nė lašo prakaito. Pasakysite, jog su automobiliu taip pat nesuprakaituosite, tačiau ar su automobiliu aplenksite susidariusią spūstį? Ne mažiau svarbi yra ir kelionės kaina. Palyginti su nuosavu automobiliu ar viešuoju transportu, ši kelionė kainuoja centus. O kur dar fizinio aktyvumo nauda jūsų sveikatai..

Šiek tiek skaičių

Žinoma, žvelgiant iš kitos pusės, reikėtų pastebėti ir tai, kad ši investicija nėra labai jau pigi. Elektrinis dviratis gerokai brangesnis už paprastą ir kainuoja vidutiniškai apie 2800e. Nepaisant to, šių dviračių rinka sparčiai auga.  „Pike Research“ tyrėjai prognozuoja, kad el. dviračių pardavimai iki 2018 m. pasieks net 47 mln. vienetų. Prognozėje taip pat nurodoma, kad dauguma iš šių el. dviračių – 42 mln. – bus naudojami Kinijoje.“ Per metus šių dviračių parduodama apie 300,000 Europoje 175,000 Vokietijoje ir Olandijoje, o Didžiojoje Britanijoje apie 20,000