Greitojo nusileidimo dviratis

Pagrindinės savybės

Greitojo nusileidimo dviratisGreitojo nusileidimo dviratis (downhill/freeride bicycle) skirtas nusileisti nuo itin stačių, techniškai sudėtingų šlaitų. Downhill dviračiai nuo freeride šiek tiek skiriasi. Downhill dviratis skirtas tik greitam nusileidimui žemyn, o su freeride dar atliekami ir šuoliai bei triukai ore. Freeride dviratis (14 – 20 kg) yra lengvesnis už downhill dviratį, kuris būna labai sunkus (18 – 23 kg). Freeride priekinė šakė ne tokia nuožulni kaip downhill dviračio, o bazė ne tokia ilga, todėl jis manevringesnis, labiau tinkamas šuoliams ir triukams ore, tačiau nuokalnėje yra ne toks stabilus. Į kalno viršų greitojo nusileidimo dviratis užkeliamas keltuvu.

Panašūs dviračiai

Freeride dviratis užima tarpinę padėtį tarp downhill dviračio ir šuolių nuo tramplinų (dirt jump) dviračio. Už pastarąjį jis yra tvirtesnis, labiau tinka nusileidimui nuo techniškai sudėtingų šlaitų.

Rėmas ir komponentai
  • Rėmas itin tvirtas ir stabilus, pritaikytas greitam nusileidimui sudėtingu stačiu šlaitu per akmenis, kliūtis, atlaikantis didelius smūgius.
  • Turi labai didelius amortizatorius tiek priekyje (180 – 200 mm) tiek gale (180 – 250 mm). Amortizatorius minkštas (diapazonas 25%-50% amortizatoriaus ilgio), gerokai minkštesnis už kalnų XC dviračio (10% – 20% ilgio).
  • Priekinė šakė labai nuožulni (66° ar mažiau), bazė ilga.
  • Padangos labai plačios (66 – 75 mm), didelio itin gumbuoto protektoriaus.
  • Pavarų sistema: turi vieną žvaigždę priekyje ir keletą žemų žvaigždžių gale.
  • Stabdžiai diskiniai. Didelio diametro (200 mm skersmens) diskas gerai stabdo net esant didelėms apkrovoms.
  • Grandinė dažnai būna apsaugota po gaubtu, kad užkliuvusi už kliūties nenukristų.
Kaina

Greitojo nusileidimo dviratis dėl aukštų amortizatorių ir kitų komponentų kainų būna brangus. Kainos prasideda nuo 2000 ir gali siekti net 4500 E.